| Daniel16tm a întrebat:

mi-am gasit acuma un alt loc de munca, si m-am angajat si am urgenta nevoie de un imprumut bancar.Chestia e urmatoarea,ce banca mi-ar putea da de pe acuma un imprumut?. Sunt in prag de disperare, cu masina in service. mi-am reparat ceva la ea si mi-a depistat alta problema si vreau sa o fac!

Răspuns Câştigător
| lucifer12345678 a răspuns:

In functie de banca trebuie sa ai 4-6 luni vechime.
daca suma nu e mare poti apela la provident(500-5000 ron) dar sa faci calculul bine pentru ca se plateste saptamanal

| Daniel16tm explică (pentru lucifer12345678):

Da stiu. M-am interesat pana la urma, am un prieten ce este agent la provident si am vorbit despre toate cele si mi-a zis ca pot platii si lunar.

4 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Trebuia sa ai o anumita vechime la locul de munca ca sa poti face un imprumut. Daca esti angajat de cateva zile, nu cred ca exista vreo banca dispusa sa te ajute.

Gandeste asa: ei ce garantie ar avea ca tu ai avea de unde sa platesti banii imprumutati? Pe principiul asta se merge.

Răspuns utilizator avertizat
| Blamely a răspuns:

Nu îți dă nimeni imediat după ce te-ai angajat.