| andyyy123andy a întrebat:

Pot face rata la un laptop de 3000 lei daca am un salariu de 940lei brut si o vechime de 3 luni la locul deunca si am 18 ani?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ti-au facut tie acei patroni/acea firma contract de munca neavand pana atunci 18 ani? Cu acordul parintilor, sau munca la negru?

| andyyy123andy explică (pentru anonim_4396):

Cu contract am deja 18!

| anonim_4396 a răspuns (pentru andyyy123andy):

Ca sa faci un contract de imprumut bancar gen sau rate la un produs, angajatul trebuie sa iti dea o dovada ca esti pe perioada nedeterminata din cate stiu, si nu cred ca iti va da deocamdata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De la 16 ani poti fi angajat cu contract de munca

| Viitorulapropiat a răspuns:

Iti vor cere minim 6 luni.

| tintareco a răspuns:

La asta, numai cei de la magazin îţi pot răspunde.