| sofiaaaa001 a întrebat:

Buna TPU, pot sa imi activez cardul la o banca diferita de cea la care mi-am facut cardul?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce ai vrea sa faci asa ceva, este fals trebuie sa activezi la banca care ti a emis cardul altfel va fi blocat si tu vei plătii amenda.

| dinaprilie a răspuns:

Nu

| Vântulalb a răspuns:

In aceeasi retea bancara, dar la alta unitate, da se poate.
De ex. la orice BCR daca e emis de BCR. Dar nu la ING daca e emis BCR.

| GPA a răspuns:

Nu se poate, cardul se activează doar la ATM-ul băncii la care ți-ai creat contul. Se contactează hostul băncii și se validează emiterea cardului. Fiecare bancă are ATM-ul propriu pentru activarea cardului. Cardul se poate activa în orice centru / la oricare ATM al băncii emitente.