| AndreiStanescu34q a întrebat:

Bună TPU, puteti sa-mi spuneti va rog daca mi-am facut cont de Skrill cu moneda USD dar vreau sa fac depozit de pe card în lei se vor transfera leii automat în USD?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Cand este solicitata bancii tale plata in USD, iar tu ai cont in lei, banca iti schimba automat leii in valuta.
Evident, schimbul se face la cursul de schimb al bancii (mai mic decat la casele de schimb valutare din oras), la care adauga si comisionul de schimb si cel de transfer.
La retragere din cont valutar se intampla similar.

Daca ai un cont in valuta respectiva (USD), atunci banca te taxeaza doar cu comisionul de transfer.