| CCs a întrebat:

Buna,TPU! Stie careva cum poti sa adaugi la contul paypal bani cash?

5 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Iti trebuie un card atasat de contul tau de paypal. Prin acel card poti adauga sau scoate bani din paypal.

| CCs explică (pentru Evolution):

Ok,deci nu se poate altfel.Intreb pentru ca am auzit ca se poate la magazinele care au PayPoint.

| Evolution a răspuns (pentru CCs):

Magazinele paypoint nu ai nici'o treaba cu paypal.
La magazinele care au paypoint poti scoate paysafecard care il poti folosi pe net (gen steam, origins etc... poti sa cumperi jocuri cu el) care paysafecard are valoare de 25, 50, 100, 200 de lei, echivalentul in euro se face dupa cursul valutar (gen 50 de lei vine undeva pe la 12 euro si ceva parca)
Daca vrei sa cumperi jocuri originale, poti sa te duci la un tolomat unde are paysafecard, cumperi unul de 25 de lei (nu percepe niciun tva, dai 25 de lei si iti da un cod pin care valoreaza 25 de lei) iar codul ala pin il introduci cand faci plata.
Daca jocul cere 23 de lei si tu ai un paysafecard de 25 de lei, iti raman 2 lei pe acel cod pin. Ma rog poti combina mai multe coduri pin ca sa faci o suma mai mare, poti citi mai multe pe google. Am folosit si eu paysafecard pentru unele plati, acum am card visa si nu mai am nevoie, ma gandesc sa imi fac si eu paypal in caz ca vreau sa castig ceva bani de pe net, dar asta spre viitor.
Ma rog sper ca ai inteles ideea, poti folosi paysafecard pentru platile la jocuri sau la unele chestii care au aceasta modalitate.

| Kenwill a răspuns:

Prin contulu atasat la paypal, adaugi bani pe paypal. Adica tu iti depui banii pe contul tau bancar si dupa contul bancar asociat cu paypal poti adauga sau scoate bani.

| Kenwill a răspuns:

Si nu esti cam mic pentru un cont bancar? Dupa imaginea de profil rolling on the floor