| Ursulet2019 a întrebat:

stie cineva daca dau nr de cont bancar unui strain sa mi trimita niste bani, exista vreun risc?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici un risc, nu poate face alte operatii prin acel cont bancar, decat sa iti transfere sau sa depuna bani in acel cont.

| Caro34 a răspuns:

Te rog, atentie cu chestiile bancare: doar numele si prenumele tau si IBAN-ul in rest nimic, chiar daca-ti cere! Numai bine!

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu exista niciun risc, ii dai doar nr. contului (IBAN-ul) si numele. Nu poate face nicio operatiune in numele tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii trimiti numarul de cont (IBAN) nu datele de pe cardul bancar. Sunt lucruri diferite.

| Andreea34689 a răspuns:

Acea persoana poate suna la politie si ei afla locatia de unde s-a comis infractiunea si te pot da in judecată sau in cel mai rau caz la inchisoare..Iti sugerez sa nu te joci cu asa ceva...