| Angelicc a întrebat:

Buna TPU! Stiti cumva cum as putea face rost de bani? Am nevoie de bani urgent. Oare as putea vinde ceva la scoala? Am nevoie de mult ajutor

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ajuti pe altii la cumparaturi, curatenie etc., in timpul tau liber (dupa terminarea lectiilor).
Inainte sa te apuci, intelege-te la pret si fii atent ce esti in stare sa faci BINE (altfel, daca faci paguba, atunci poti ajunge ca tu sa platesti)!

| iulianr a răspuns:

Pune anunturi ca prestezi diferite servicii (faci curat, plimbi caini sau difeite activitati pe care crezi ca le-ai putea face si de care oamenii care sunt foarte ocupati ar avea nevoie).
Poti si sa vinzi din obiectele pe care le ai, dar daca nu sunt ceva ce lumea cauta foarte des, uneori poate sa dureze destul de mult pana gasesti un cumparator.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Pentru ce ai nevoie de bani?

De ce nu confecționezi brățări ale prieteniei?