| NiculaiMarianTraian a întrebat:

stiu e o intrebare la care multi ar vrea sa afle raspunsul dar poate este cineva care vrea sa ma ajute.
Cum poti sa am bani multi pe viitor. Ce imi recomandati

21 răspunsuri:
| Daniela_Neata_Mihaela_1992 a răspuns:

In fiecare luna poti pune o anumită sumă de bani intr-un loc din care sa nu-i mai iei decat atunci cand ai mare nevoie de ei sau cand ai strâns mai mulți. Spre exemplu poti pune cate 1 leu pe zi sau 50 de lei pe lună, dar cu condiția să nu-i scoti din locul în care i-ai pus. SPER CA TE-AM AJUTAT!

| Osneros a răspuns:

Sa realizezi ca n-o sa cada din cer.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Osneros):

Exista companii aeriene de transport valori, care tranzitează zilnic cu milioane de euro în cală.
In cazul unei defecțiuni tehnice, pilotul poate decide sa dea drumul încărcăturii în aer pentru a reduce greutatea aeronavei.
Tot ce trebuie omul nostru este sa se afle la locul potrivitwinking

| Marbea a răspuns:

Ca sa ai bani trebuie sa muncesti, eu asa am invatat ca banii nu cad din cer, si apoi sa faci economii din banii castigati iar economiile sa le investesti in calificari si studii care sa te ajute sa deschizi o afacere sa sa faci ceva in plus fata de job.

| NiculaiMarianTraian explică:

Eu voi avea un plus de la parinti de 100.000 Euro si vreau sa stiu cum as putea sa ii investesc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce ai zice daca ai munci?

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Păi ai putea sa faci o facultate in domeniul it, iar din salariu sa cheltui doar strictul necesar, iar restul banilor sa ii strângi în cont. Dar asta e un caz particular, poti sa faci o facultate, sa ai un salariu bun iar atunci o sa ai si bani, afaceri sunt de tot felul, unele chiar profitabile care nu necesita multe resurse. Nu iti pot da un exemplu clar de afacere pentru ca sunt o grămadă, dar lumea e mare, găsești tu o idee

| NiculaiMarianTraian explică (pentru suntserios):

Eu am bani de la parinti (100.000 euro). Vreau sa investesc intr-o afacere pentru a deveni independent.

| NiculaiMarianTraian explică (pentru Tataru_Ionut_2001):

Facultate laughing) am 17 ani si sunt in clasa 8 si ma opresc acolo... Eu ma refer la afaceri deoarece am bani de la parinti ( pentru a incepe de undeva)

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Vinzi un rinichi

| Osneros a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Aparent n-are nevoie nici de bani din cer laughing

Citeste raspunsurile lui de mai sus.

| brokxy a răspuns:

Fa-ti un servis auto sau spalatorie, se castiga multi bani mai ales daca ti-ai permite sa iti deschizi propriul servis! Sunt multe masini acum si au nevoie oamenii. Daca esti baiat ceva cu masini poti face se castiga foarte bine, sau splatorie ca nu ar fi asa de scump ca si un servis. Eu asta as face si sunt fata dar nu imi permit

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Ce inseamna sa nu stii valoare muncii si a banilor. Pana si de școală ti ai batut joc.

| WYG a răspuns:

Un singur cuvant si e simplu "curva". Funda?

| NiculaiMarianTraian explică (pentru suntserios):

Pai daca am bani de la parinti ce imi trebuie scoala? logic

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Osneros):

Le-am citit laughing Ce sa zic, excesul de Monopoly dăunează grav sănătății laughing

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Exact. Si asa suntem o tara de analfabeți funcționali, ce mai contează unul in plus.

| StrongHeart a răspuns:

Muncind!
Mult si cu spor.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu mai pune intrebari timpite si incepe sa citesti. Cititul e ca body building-ul pentru creier. In timp, o sa te ajute cu siguranta.

| Andreeush a răspuns:

Caută un loc de muncă, banii nu îți cad din cer.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Pai mi se pare ca deja iti dai raspunsul aici. Plec de la ideea ca parintii tai nu sunt infractori sau politruci nenorociti, deci banii aia sunt munciti. Ce au facut parintii tai ca sa aiba 100.000 EUR pentru tine? Sper ca nu ceva stupid cum ar fi sa vinda terenurile/casele/apartamentele primite mostenire de la bunicii tai...