| HorgosAlinAurel a întrebat:

Sunt din Baia Mare, am 14 ani, sunt clasa a 8-a și nu știu la ce liceu să merg ca să am un loc de muncă bun, m-ați putea ajuta?
Învăț destul de bine, nu am medii anuale mai mici de 9 și mă pricep la engleză și franceză

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Daca intr-adevar inveti asa de bine atunci pui problema foarte prost!

pentru ca sunt putine licee din care iesi cu un job (pedagocic, sanitar, economic) si mai putine din care iesi cu un job bun (liceul militar, altul nu stiu) din cauza ca, daca ai numai liceul atunci nu prea ai sanse la un job bun in orice caz

in locul tau m-as duce la un liceu in care se invata serios (le iei dupa nota minima de admitere, si gasesti pe net nota minima de admitre la orice liceu) dupa care TE DUCI LA FACULTATE, CU FACULTATEA GASESTI UN JOB BUN, nu cu liceul

sau te apuci de programare, daca esti destul de bun poti sa nu mai faci liceul deloc (e una din job-urile exceptie absoluta, din cauza ca cererea e mult mai mare decat oferta, nu ii intreseaza ce studii ai) TOTUSI trebuie sa ai talent in domeniul programarii, altfel nu o sa ajungi niciodata destul de bun

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Du-te la cel mai bun liceu din oraș.