| StartedAunt a întrebat:

Voi trece la subiect
Am nevoie sa stiu daca eu vreau sa incep sa tund la mine acasa fara diploma sau chestii de genul dar stiu sa tund si tunsul la saloane in oraș prețul incepe de la 15 lei
Este legal sa tund acasa si sa pun afișe in oraș ca tund cu 10-12 lei?
Se poate întâmpla ceva?
Răspundeți daca știți doar, va rog!
Funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este legal doar daca ai o firma sau esti PFA, declari venitul obtinut si platesti impozitul pe venit si contributiile la fondurile speciale (sanatate, CAS).

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si daca te paraste cineva nemultumit, ai imbulinat-o, te baga la evaziune fiscala!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Iar afisele nu sunt legale pe stalpi si garduri.