| Andreeaea19 a întrebat:

tpu.vrea sa imi fac un cont in euro.ca sa primesc niste banii pe el care banca e mai convenabil?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bancile care nu-ti iau comision. Eu am la BT. Dar cred ca si ING nu ia comision.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce vrei sa faci cu banii? Daca nu ii vei pastra in euro, nu are sens sa faci cont in euro. Fa in lei si se face conversie automat cand iti intra. Preferabil pe la Alpha Bank sau alta banca care are curs bun la cumparare. http://www.banknews.ro/curs_valutar_banci/

| octav005 a răspuns:

Nici o banca nu este rentabila. daca pui bani in banca si vrei sa ii scoti peste doi ani. vei lua mai putin, deoarece costa ca ii tin la ei.