| MrsNightmare a întrebat:

Trec printr-o situatie neprevazuta, mai putin placuta si doresc sa imprumut suma de 5000 lei de la o persoana fizica, accept acte notariale si orice conditii se pot impune, sunt deschisa la orice intelegere am putea ajunge. Astept raspuns de la persoane care ma pot ajuta, nu caut sfaturi sau alte metode de a obtine acea suma. Multumesc

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te trimit aia la prostitutie daca le ceri bani imprumut.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mare atentie la ce si cu cine faci, intreaba un avocat inainte, sau cel mai bine mergi la el cu cel care iti da banii.

| Simpatic a răspuns:

Ai grija cu ce fel de persoane tratezi. De fapt ceea ce cauti tu sunt camatari, dar vezi ca acestia sunt periculosi din multe puncte de vedere.
Nu ai un venit ca sa faci un imprumut bancar?

| Violleta2022 a răspuns:

Te referi la camatari?
Poate nu stii ca astia iti ameninta familia sau iti rup 1 mana sau 1 picior, daca nu platesti, cand este data scadenta.
De ce ai vrea sa-ti pui viata ta sau a celor dragi, in pericol?
Sincer, nu cred ca iti va imprumuta nimeni bani, mai ales daca nu te cunosc, pentru ca risca sa ramana fara bani, chiar daca faceti acte legale.

| Donsavas a răspuns:

Parerea mea e că nu ar trebui să împrumuti pe nimeni cu nimic. Banii sunt ai tai iar tu nu esti cada de prim ajutor si nici banca. Prieteniile nu se bazează pe împrumuturi bănești sau materiale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine-ti da tie 5000 de lei pe niste hartii notariale?
Poti sa pleci din tara, si dracu te mai gaseste.
Vrei sa dai buleala?
Tre sa pui ceva gaj pentru banii aia, ca nu-ti da nimeni altfel.
Daca e o urgenta, de ce nu ceri cuiva din familie, ca ei nu-ti iau dobanda, si daca e ceva urgenta, ma indoiesc ca nu te-ar ajuta.

| Uvox a răspuns:

Cu un asemenea alias o sa fie cam greu sa găsești aici.
Ce nu ai spus si este important, pentru cat timp?
Inteleg ca nu poti din sistemul bancar sau preferi de la persoane fizice.

| MrsNightmare explică (pentru Uvox):

Este doar un alias, nu reprezinta nimic. Felul de a purta o discutie si alte lucruri cred ca sunt importante. In maxim 3 luni pot inapoia toata suma, sau daca se doresc rate putem face si asa, cu dobanda stabilita in momentul in care se face imprumutul.

| suntserios a răspuns (pentru MrsNightmare):

Exista banci oentru asemenea împrumuturi

Răspuns utilizator avertizat