| Y5droid a întrebat:

Buna tuturor!
Astazi am achizitionat un card de debit VISA Electron de la Banca Transilvania. As vrea sa stiu daca pot baga bani in Steam Wallet folosind acest card, deoarece contul la care este atasat cardul este in RON, iar moneda din Steam Wallet este Euro.
As vrea sa stiu daca Steam face conversia din RON in Euro sau trebuie sa folosesc PayPal pentru a face conversia.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu merge. Trebuie sa mergi 5 minute la banca sa-ti faca un cont in Euro si sa-ti dea un card atasat contului respectiv.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Incearca ca poate merge. Daca merge, conversia din lei in euro se face de catre banca, tranzactia va aparea in EUR nu in RON pe extrasul de cont. Daca ai deja Paypal si poti plati cu ala e si asta o varianta.