| catalinutz1288 a întrebat:

Care este suma maxima, in euro, pe care o poti avea pe un card si pe ce card ai putea depune suma asta de bani? Trebuie sa ai neaparat un loc de munca in asa fel incat sa iti faci cardul respectiv? Multumesc.

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Suma nu e limitata[vorbesc de suma maxima,fiindca aia minima e precizata si depinde de banca].ca sa-ti deschiz un cont,fie in lei,fie in valuta, nu trebuie neaparat sa ai un loc de munca ci o suma de bani pe care sa o depui in contul respectiv, la data deschiderii.

| simina a răspuns:

Da, nu trebuie sa ai un serviciu dar din cate stiu daca depui peste suma de 10, 000 de euro trebuie sa semnezi o declaratie la banca sa spui de unde provine suma...din vanzari anterioare vorba fetei lui basescu!

| aryana1991 a răspuns:

Nu.ca sa iti faci un card nu trebuie sa ai neaparat un loc de munca.iti deschizi un cont in euro la care vei avea un card.in cont iti poti baga ce suma vrei, si cu ajutorul cardului poti avea acces la bani respectivi.acum depinde de tine daca vrei un card fara limita sau unul cu limita