| saufen a întrebat:

Buna tuturor!
De curand am gasit moneda virtuala Eectroneum, nu stiu care este parerea voastra, dar eu am o idee ca va ajunge undeva langa Monero intr-un an doi sau mai multi, cine stie?
Eu de moment nu am sa investesc deoarece nu imi pot permite, dar ce putem face e sa minam cu telefonul, uzura la telefon nu se va produce deoarece echipa Electroneum vrea sa atraga cati mai multi clienti posibil, lasati-mi un comentariu cu parerea voastra sincera si va multumesc ca m-ati ascultat.
Va multumesc.

3 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Amice cripto monedele au o propie piata si se schimba des valoarea acestora recomand sa minezi putin paradoxal cu cat minezi mai mult cu atat vei castiga mai putin ( operatiile pe care le faci devin mai complexe si cer mai multe resurse ca electricitate si costul creste).

| saufen explică (pentru EneCristian):

Prietenas cand nu esti nici de un an pe piata si ajungi in top 100, si cei de la compania lor iti dau o sansa sa faci o minare falsa de pe telefon, cu un Smartphone nu vei putea sa minezi niciodata ca si cu un pc, dupa cunostintele mele si cum spui si tu " operatiile pe care le faci devin mai complexe si cer mai multe resurse ca electricitate si costul creste". Ai cea mai mare dreptate! Dar si celor ce li s-a spus sa nu mineze bitcoin ca nu este rentabil acum poate duc un trai mai bun sau au reusit chiar sa isi ia o masina, casa, bicicleta etc..., ce vreau sa zic este ca nu va propun sau iti propun sa investesti tu acum poti si sa minezi si sa fi rasplatit, astazi 28.05 sunt 160.000 de mineri cu mobilul activi. Dar probabilitatea ii ca nu va urca niciodata valoarea lor, sau vor fi ca si Btc chiar mai tari posibil, asta e parerea mea, in viitorul apropiat poate ca va ajunge bine criptomoneda asta sau nu dar eu prefer sa fiu optimist.

| saufen explică:

Codul meu referal este: 9A6DE6