| Anemona21 a întrebat:

Buna tuturor! Încep o mica afacere si urmeaza sa distribui lucruri prin țară. As vrea sa va intreb cum functioneaza firma fan curier daca nu am firma pe ceea ce fac. Pur si simplu duc coletele mele la sediul lor, iar clientii plătesc transportul? Rog seriozitate

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand deja firma de vanzari a diverselor produse, poti face transportul lor la domiciliul sau sediul clientului, in baza unui AVIZ de insotire a marfii, unde soferul esti tu, cu datele tale persoanle.
In baza acestui aviz poti justifica benzina consumata si rovigneta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici nu e nevoie sa mergi la sediul lor, iti ridica ei de acasa coletul.
iti faci frumos awb urile online si gata

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Le trimiti ca persoana fizica, cu ramburs. Nu e nici o problema.

| outsidethebox a răspuns:

Nu, uita de orice firma de curierat. Iti faci cont aici:
http://colete-online.ro/
Si ai vreo 7 firme, parca si Fan, Cargus este garantat si vezi care presteaza serviciul exact cum vrei (plata transport destinatar, plata ramburs, etc)
Partea frumoasa este ca preturile sunt la 1/2 fata de un client oarecare.
Multă bafta!

| TipulCyborg a răspuns:

Pai ma gândesc ca ar trebui sa iti faci un contract cu cei de la forma de curierat, nu? Posibil sa poti și ca persoana fizica, nu trebuie neapărat firma. Du-te mai bine si interesează-te la ei, nu e nici o rușine