| MariaMaia879 a întrebat:

Buna tuturor! Ma poate lamuri si pe mine cineva care a mai calatorit recent cu avionul, cate cartuse de tigari pot transporta in bagajul de cala? Si mai am o intrebare, daca pretul unui cartus de tigari luat din aeroport este mai scump decat cel din magazin? Multumesc! Sper ca am nimerit categoria!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

2 cartușe (în U.E.). În zona duty free, țigările sunt ceva mai ieftine decât în tutungerii.

| MariaMaia879 explică (pentru mihai69):

Sa inteleg ca 2 in bagajul de cala? Sau 2 din duty free?

| darrio2007 a răspuns (pentru MariaMaia879):

2 din duty-free in orice bagaj. De obicei cel de cala.

| Crackman a răspuns:

Ai voie legal 1 și încă unul la cel de mana
Tot odată este normal sa fie mai scump decât în magazine.

| CristianMadalin642 a răspuns:

Poti pune undeva la 81 de pachete de tigari ca iqu lu porodic