| Verdes_Eduard-Andrei_1990 a întrebat:

Buna tuturor si La multi ani! domnilor si doamnelor din aceasta comunitate. Va cer ajutorul, as dori sa imi deschid un magazin online cu produse diverse si as dori un nume pentru domeniu. Astept cateva sugestii. Va multumesc si va doresc mult succes.

4 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Daca e din Romania neaparat domeniu.ro, in afara de 2 exceptii cu.eu (botezatu si cadouri funny) nu stiu niciun magazin decent cu alt tld.
Mai departe depinde mult de ce ce vrei sa vinzi. Poti opta pentru ceva in legatura cu numele firmei sau un cuvant inventat pe care sa-l faci brand (gen Altex, noriel, flanco, domo, etc).
Sfatul meu e sa fie ceva usor de tastat, fara cratime, fara litere duble, etc.
Bafta

| crbogdan a răspuns:

Trebuie sa dai mai multe detalii ce vrei sa vinzi mai exact ca dupa asta te gandesti si la un nume. Nu pot sa iti zic un nume daca nu stiu ce vinzi de exemplu iti ziceam Bershka care este un producator de haine si tu aveai produse gen mobila, flori, produse de gradinaritlaughing intelegi? era doar un exemplu. dane detalii.

| Verdes_Eduard-Andrei_1990 explică (pentru crbogdan):

Articole perosnalizate, obiecte pentru decor, tot felul de obiecte pe care le-ai putea darui sau le-ai putea folosi in scop personal pentru a avea un confort mai mare.

| magnificul a răspuns:

Salut si cu respect.Intra aici:
http://refer.webs.com/v2/share/6087459147334665282
Si fa sitele cu numele cautate in strainatate
Exemple:
Libertysuper
Libertypascher
Libertyverycheap
Allcheap
Toutespascher
Succes