| andycoolgirl a întrebat:

Buna tuturor. Sunt in Anglia si as vrea sa trimit bani acasa prin aplicatia Western Union. Dupa ce completez cererea o sa primesc si factura (scrisoare) in posta? Deoarece nu stau singura si nu as dori sa stie toti

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Dupa ce completezi actele primesti acolo un exemplar. Tu vei spune un cod celui de acasa si in cateva ceasuri el se duce si ridica banii.

| relian a răspuns:

Poti sa faci si cont la aia si platesti mai putin decat daca completezi la mai stiu eu ce locatie.
Nici eu nu am stiut, plateam cate 11$ de fiecare data, apoi am facut cont, dar nu sa trimit bani, am avut o probleme de rezolvat si a trebuie sa fac cont la WU. Apoi am vazut chestia asta, daca completezi online e jumate de pret fata decat atunci cand completezi la mai stiu eu ce locatie.Este o tampenie, ce putin asa o vad eu laughing dar nu mai dau 11 dau 5 sau 6 parca, daca completez online.Bine nu-i cine stie dar ca idee.
De ce zic ca e o tampenie? Ppentru ca pretul asta este doara daca completezi online si apoi mergi si platesti sau pui bani tot la o locatie WU laughing Nu stiu exact ce mare diferenta face, dar am incercat, mai mult ca eram curios, zic daca odata ce tot ma duc la ghiseu ce naiba frate aia or sa imi ia tot 11 dolari, zic nu credc a o sa-mi ia doara 5 sau 6.Asa ca am fost si asa a fost, asa este laughing

Acasa nu iti trimite nimeni nimic scris, indiferent ce metoda folosesti sa trimiti. Poti trimite si din contul tau direct, asta daca ai cont la WU dar te taxeaza mai mult decat normal, adica decat ce am spus eu sau decat la ghiseu.
Nu or sa stie toti ca ai trimis bani, dar stiu destui acum pe TPU laughing.
Ce bani trimiti si cui? Hai zine ca nu spunem la nimeni.Sa nu spui cai trimiti bani iubitului care sta si freaca luleaua in RO, tu muncesti in Anglia laughing, ca alt motiv sa nu stie lumea nu prea vad.Ca trimiti bani la familie aia e ceva normal, dar anormal este sa trimiti bani iubitului sau iubitei, aia nu stiu cat de normal ar filaughing caz in care trebuie sa o faci asa mai pe ascuns laughing