| idkname44 a întrebat:

Buna!
Un administrator de bloc primeste bani si pe cate persoane sunt intr-un apartament? De ex daca sunt 2 persoane iar dupa se mai muta o persoana in apartament atunci administratorul de bloc o sa primeasca mai multi bani?
Pentru ca am observat ca administratorul nostru de bloc vrea sa bage la intretinere fiecare persoana care merge la cienva in vizita chiar daca sta mai putin de 15 zile laughing primeste mai multi bani sau?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cunoaste m acest lucru, ai putea sa il intrebi pe administrator dînsul stie.

| Violleta2022 a răspuns:

Administratorul de bloc ca si administator nu primeste mai mult sau mai putin salariu cand face calul pentru ca se muta in bloc mai multi sau pleaca altii.
Administratorul de bloc are obligatia de a incasa de la noi veniti in bloc, plata intretinerii, cheltuielile de intretinere impartindu-se atunci la numaruld e persoane care locuiesc in acel moment pe scara respectiva. Evident, venindu-ti in vizita un musafir care sta 1-2 luni, este si el pus la plata intretinerii, la apartmentul tau.
Pentru cateva zile nu se percepe nimic, dar daca vin in vizita o familie cu 4 persoane si stau timp de 2-4 saptamani, automat sunt obligati sa fie trecuti la plata, cum decide comisia de bloc.