| Andreipopa988 a întrebat:

Buna, unde pot face un credit dacă am 18 ani și am 3 luni lucrate știu ca o sa îmi Spune-ți sa nu fac dar am nevoie de banii și oricât as munci tot nu e de ajuns unde as putea face un credit?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă o plimbare la bancă - de ex BT - și-ți face o simulare pe loc (cât, cum,...)

| sofisis a răspuns:

Cam orice banca ofera credite de nevoi personale. Mie, cand am facut, mi-au placut cel mai mult conditiile de la ING. Dobanda mica si fixa.
Daca insa te referi la ceva gen card de cumparaturi, credit pentru cumparaturi ...mergi pe card Avantaje.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de unde i dai inapoi? Cămătarii adica recuperatorii te omoara daca nu dai banii la timp, stai in banca ta, ai 19 ani nu esti singurul care nu are bani dar mai bine este sa fi multumit ca ai un serviciu decat dator la banci fara casă ca o sa o ia banca si fara servici. La ce ai nevoie de bani? Ai parinti cere le lor inainte de a face o prostie, cei care dau bani imprumut pun dobînzi enorme pe zi ca ei stiu ca nu vei avea cum sa platesti si i ti i au casa, casa ne fiind a ta o sa i ti lasi parintii in strada după o viata de munca? Ei au muncit pentru apartamentul acela cum crezi ca se vor simtii cand le spui ca ai imprumutat bani din banca sau de la diverse firme care oferă imprumuturi rapide, ca sa i cheltuiesti tu in club cu cu( rvele) ca la varsta ta altceva nu o sa stii sa faci.

| NuCitescNotificari a răspuns:

N-ai voie, go home

| teclado a răspuns:

Nu iti trebuie credit ci eventual iti mai trebuie inca un job
si trebuie sa vezi ce faci tu cu banii
poate ca ii cheltuiești aiurea
ia scrie fiecare cheltuiala
vezi iti cumperi țigări, mănânci sandwich-uri cafele cola sucuri dai la colegi pizzz,
Vezi unde se duc banii
bagi la păcănele?
Stai intr-o chirie prea scumpă
ia vezi poate că o să găsești o cameră intr-o curte de inchirait unde vara dai 300 lei pe ea si iarna 400 lei cu tot cu căldură apa si gaze.
cauta sa vezi poate te-ai intins undeva mai mult de cât îti e plapuma.
Poate că ai vreo femeie care nu căștigă nu se duce la muncă si te pune să cumperi medicamente pentru bunicii ie
spune-i că nu ai bani pentru familia ei si daă te iubește să ii lase să moară fără medicamente că nu este datoria ta să îi intreții bunicii si părinții cărora nu le place munca.
vezi ce se întâmplă cu banii tăi fă o analiză
mergi cu taxi-ul la muncă în fiecare zi dai 45 lei la taxi să ajungi acolo si 40 lei să te intorci de la munca
de câți lei cumperi la muncă de la automatul de pe hol tot felul de zahar si alte prostii / zi
dar de ce țî-ai luat pantofi de la MOL de 400 lei când aceiasi pantofi erau la IDM cu 180 lei doar așa că erau de la mol?
De ce îti-ai luat blugi de la mol cu 400 lei si răpciugoși si zdrențuiți ca să nu te placă șeful și să îti dea salariu după aspect
când puteai să îti iei blugi de om normal intregi frumoși curați intregi de la piata rahiva cu 100 lei.
ce parfum folosești de 300 lei / lună
ce mâncare cumperi
de ce nu mergi la Kaufland să iți iei carne orez să îti faci mâncare acaă.
Acum cum vrei să trăiești bine dintr-un singur job
există două posibilități ori te întinzi cât îti ieste plapuma
ori mai iei un job
si acum daca ești atent cu banii să vezi cum te ajungi
mai ales dacă mănânci pizza doar o data la 3 luni de zile

| DonEnnioSalieri a răspuns:

Slabe sanse sa iti acorde vreo banca daca nu ai perioada nedeterminata.
Daca esti pe determinat nu prea cred, la 3 luni lucrate gata te bagi pe d-astea?

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Ai luat in calcul ca din salar trebuie sa dai lunar rata inapoi? Iti vor ajunge banii?

| BeingSelfless a răspuns:

De recomandat să urmărești credit de nevoi personale la mai multe bănci. Acesta să aibă dobânda fixă, cât mai joasă posibil, și dacă se poate cu dobândă 0% și eșalonarea plăților (adică, să o faci pe mai multe luni, cu dobândă 0%). Sunt unele bănci care oferă acest tip de credite. Din câte știu, ING oferă astfel de beneficii, poate mai sunt și alte bănci.
De asemenea, avantajos este să ai un descoperit de cont, o sumă de bani pe care o folosești NUMAI când contul curent are zero lei sau sub acest nivel; sau ai ceva de plătit important, dar nu-ți ajung banii, și-ți mai trebuie extra.
Decât răspunsurile pe TPU, de recomandat este să vezi băncile din orașul tău, site-urile acestora, și alte bănci care probabil nu sunt în orașul tău. Urmărește despre soluții de economisire (cont de economii/cont de depozit la termen) și ce credite oferă aceatea. ÎN NICIUN CAZ SĂ NU TE ÎMPRUMUȚI DE LA IFN-URI, sunt mai ușor de accesat, dar o să te rupă la dobânzi mai târziu.
Tu trebuie să fii chibzuit cu banii, încât să economisești, nu să cheltuiești pe prostii. Rolul unui astfel de credit este să-ți ofere un spor în veniturile tale, nu să cumperi ce vrei și când vrei, după aia te trezești că ai mult de dat (în mod serios, vorbind).