| cristinanan a întrebat:

Vreau sa cumpar 2 saci cu samanta de ciuperci champignon, dar ca ar trebui sa i-am mereu alta samanta...
Am auzit ca se poate lua samanta de la ciuperci... stie cineva cum, si de unde? astept raspuns, va rog!

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

De la particulari. Miceliu gasesti aici
http://www.e-anunturigratuite.ro/......_4562.html
Cred ca pretul este negociabil.

| Mihaela1964 a răspuns:

" Samanta" ciupercilor se afla sub palaria ciupercii.E dificil sa inmultesti artificial cipercile, miceliul se prepara in laboratoare, este " plantat" intr-un amestec de pamant cu ingrasamant si comercializat in saci. Poti creste ciuperci cumparand sacii gata insamnantati.Gasesti firme pe net distrubuitoare.