| MulteLucruriFaraRaspuns a întrebat:

Buna,vreau sa devin reprezentant Avon si am inteles ca voi primi un pachet cu tot felul de brosuri, fise informative...intrebarea e:trebuie sa platesc acel pachet? Sau transportul lui?

Si inca ceva:dupa ce pun comanda si primesc pachetul trebuie sa platesc transportul pentru ceea ce am comandat?

Răspuns Câştigător
| Barnat_Maria_Roberto_1982 a răspuns:

Buna! Sunt si eu reprezentant avon. Nu stiu cine ti-a zis ca o sa primesti pachete cu brosuri si mai stiu eu ce prostii ti-au bagat in cap. Probabil un alt reprezentant ti-a spus toate astea doar sa te faca sa fii reprezentant. Daca un reprezentant AVON inscrie pe numele sau 4 persoane, el devine lider si primeste 2 milioane pe luna parca si cate un pachet de nu stiu ce, depinde ce au cei de la avon cadou intr-un anumit timp (la cateva luni se schimba aceste cadouri pentru lideri sa le spunem asa).
Daca iti doresti sa devii reprezentant AVON vei beneficia de urmatoarele:
-Intr-un procent de 15% din banii comenzii iti vor ramane tie daca prietenii tai iti comanda de minim 120 lei (1 milion 200) adica dupa ce trimiti comanda si o vei primii inapoi in maxim 15 zile trebuie sa strangi banii de la toti cei acre au comandat si sa mergi la banca sa o platesti sau depinde prin ce mijloace vrei u sa fie platita, eu merg la banca. Asa, daca tu ai comisionul tau de 15% din 120 aproximativ 20 lei iti raman tie pentru ca vei achita doar 102 lei pentru comanda.
De la 290 lei ai comision 20%
De la 420 ai 25% si de la 750 comision de 40 %.
Atunci cand iti vine comanda nu trebuie sa platesti absolut nimic tu pentru ca livrarea este gratuita!
Sunt multe de spus si iti recomand sa te inscrii ca reprezentant avon la o persoana de incredere care este dispusa sa iti explice orice nelamurire ai tu!
Aaa si referitor la coletul care o sa-l primesti cu comanda care o vei face, vei primi cate un catalog pentru fiecare luna (maxim doua) plus o brosura pentru reprezentanti unde sunt mai ieftine lucrurile de acolo si din cand in cand daca apare ceva nou vei primii niste chestii cu reclame. Atata tot. Nu mai zic nimic ca te-am plictisit dejahee hee. O seara frumoasa happy

| MulteLucruriFaraRaspuns explică (pentru Barnat_Maria_Roberto_1982):

Dar pot sa ma inscriu si de pe site, nu? adica nu trebuie neaparat sa ma inscrie un reprezentant, nu? si cand iti vine comanda platesti transportul din banii tai?

| oxxy05 a răspuns (pentru MulteLucruriFaraRaspuns):

Uite, intra aici pe site, fa-ti un cont si vei gasi mai pe larg tot ce vrei tu sa aflii. https://www.avoncosmetics.ro/REPSuite/loginMain.page
Transportul comenzii nu il platesc eu, este asigurat din partea firmei AVON si eu nu dau nici un ban cand ajunge.
Tot ce te costa ca reprezentant avon este putin timp care sa ti-l aloci strangerii de comenzi cat mai mari ale prietenilor si cunostiintelor tale.
Daca bag o comanda normala ea vine in maxim 3 zile la mine acasa. Mai este comanda postala, care o folosesc eu, vine tot in 3 zile la oficiul postal. Comanda express care in 2 zile parca vine dar trebuie sa platesti tu ori transportul ori nu stiu ce taxa ( pe asta nu am folosit-o niciodata) si parca mai era una dar tot cu taxa, nu mai stiu.
Ai nevoie sa fie cineva care sa-ti explice "LIVE" unele chestii ca le vei intelege mult mai bine.
Succes! :)

| oxxy05 a răspuns (pentru MulteLucruriFaraRaspuns):

Da, te poti inscrie si de pe site-ul lor happy
Si eu te pot inscrie si iti pot explica mai multe lucruri. Este alegerea ta. happy

| Elladea a răspuns (pentru MulteLucruriFaraRaspuns):

Da-mi un add pe id-ul de mess ella. druc sau pe mail ella. druc@yahoo.com si iti explic eu tot! Te pot inscrie e foarte usor.

| Chiper_Mihaela_1980 a răspuns (pentru Barnat_Maria_Roberto_1982):

As vrea si eu sa devin reprezentant, un trebuie sa ma inscriu, o persoana de incredere

27 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NicollHellen a răspuns:

Dar aceste oferte cum vi se par? http://ladys-business.blogspot.gr/;)

| Thunderwave_Adriana_1986 a răspuns:

Inscrieri se fac acum lejereanu direct online.

Completezi formularul si cam aia e

Link aici-> http://mad.ly/signups/115664/join

| Romania_TianDe_1987 a răspuns:

Salut daca vrei neaparat sa fii reprezentant de produse cosmetice, iti recomand firma TianDe. are produse super bune, preturi gen oiflame. ai inscriere gratuita, discount 35% din prima, fara comenzi minime, iar daca te inscrii in echipa mea ai si transport gratuit.
tianderomania.ucoz.com/index/produsele_noastre/0-5 aici ai site-ul meu cu mai multe informatii.

| ButterflyM95 a răspuns:

Heey:*!
Mai vrei sa devii reprezentant Avon? Sau Ladys?
Nu este o responsabilitate, daca nu ai comenzi, nu comanzi si gata, sau daca vrei, poti renunta oricand.Nu trebuie sa platesti nimic, iti explic eu.
Te astept cu un sms.Te pupiicc:*:*

| Tatiana1098 a răspuns:

Buuna...Mai vrei sa devii reprezentant? trimite mesaj la floreamarilena14@yahoo.com

| yulyk14 a răspuns:

Totul este absolut gratuitt! Te poti interesa pe site-ul lor oficial.

| silviaavon a răspuns:

Buna!
Depinde cu ce Coordonator ai discutat.
Noi suntem o echipa care intr-adevar asa procedam. Daca o persoana doreste sa se inscrie, ii trimitem un pachet format din Brosuri, fisa de inscriere, Ghid AT1 si alte materiale necesare inceperii activitatii ca Reprezentant.
Taxele de expediere le suporta expeditorul, adica noi. La ridicarea coletului NU trebuie sa platesti nimic.
Pentru mai multe detalii viziteaza site-ul nostru www.e-reprezentantavon.ro

| Valea_Corina_1976 a răspuns:

Daca ai comanda de 120 Ron si colaborezi cu Posta Romana nu.Deci vei face comanda prin Posta Romana

| MihaelaElla8 a răspuns:

Buna, mai vrei sa devii reprezentant Avon?

| Barnat_Maria_Roberto_1982 a răspuns:

Vreu sa fi reprztatt

| Barnat_Maria_Roberto_1982 a răspuns:

Vreu sa fiu repeztata v
Avo

| Petrariu_Mădălina_1991 a răspuns:

Buna,
Ca reprezentant Avon depinde foarte mult de liderul tau. Te poate ajuta atat cu inscrierea, materiale, informatii lunare despre competitii si cadouri dar si multe altele.
Recomand inscrierea aici: https://goo.gl/forms/v7sQwYiyiu2QcgJv2
Imediat ti se face contul online si apoi primesti gratuit materiale acasa ca sa poti face comenzile
Mai aveti intrebari?

| Any_Any_1997 a răspuns:

Bună cine dorește sa devina reprezentant în echipa mea?

| Mariana_Rodica_Popescu_1969 a răspuns:

BUNA! Daca nu ti-a raspuns nimeni pana acum, suna la 0753276343 si iti pot da mai multe informatii despre cum sa devii reprezentant, cum faci rost de brosuri si oportunitatile pe care le ai ca reprezentant AVON. TE astept cu un telefon. Rodica
P.S>nu platesti pe loc nimic. Daca vrei comanda prin posta, 0 lei. prin curier, se include plata in factura. Vorbim la telefon. pupici.

| alexxuu a răspuns:

Daca vrei sa te inscrii, nu prea ai nimic de pierdut pentru ca inscrierea ca reprezentan avon este gratuita. Persoana la care te vei inscrie ar trebui sa iti ofere acele informatii, inclusiv acele brosuri de care spuneai, gratuit. Atunci cand plasezi o comanda, nu vei plati livrarea daca ridici coletul direct de la reprezentanta avon, insa daca vrei sa iti fie livrat acasa, e posibil sa platesti o taxa modica pentru curier. Poti afla mai multe detalii despre benficiile unui reprezentant avon pe http://secretul-frumusetii.ro/vreau-sa-devin-reprezentant-avon/. Bafta!