| Adrianaman3 a întrebat:

Vreau sa imi fac cont la Netflix cum mai multe persoane pe un cont. Am 16 ani. Pot sa imi fac card Visa sau MasterCard ca sa platesc? Si cum pot sa platesc cu celelalte persoane pe un cont?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, poti sa iti faci cont cu un card Visa si Mastercard.

Unul din voi baga cardul si ceilalti ii dau banii, altfel nu aveti cum.

Vezi ca la abonamentul cel mai ieftin nu poate decat un singur user odata sa foloseasca contul.

| Adrianaman3 explică (pentru suntserios):

Pot sa imi fac card daca am 16 ani?

| suntserios a răspuns (pentru Adrianaman3):

De debit da, daca mergi cu un parinte care sa semneze iti faci fara probleme

| Adrianaman3 explică (pentru suntserios):

Pai si pot sa platesc cucel de debit pe Netflix?

| suntserios a răspuns (pentru Adrianaman3):

Da

9 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Https://help.netflix.com/......node/10421

"Carduri de credit și de debit
Sunt acceptate cardurile de circulație internațională Visa, MasterCard și American Express.
Poți plăti pentru serviciul Netflix cu carduri care permit plățile online recurente."
https://help.netflix.com/ro/node/41049

| dannyel86 a răspuns:

"Varsta minima pentru obtinerea unui card de debit este de 14 ani. Daca nu ai peste 18 ani, pentru emiterea unui astfel de card trebuie sa vii in oricare dintre sucursalele noastre impreuna cu unul dintre parinti sau cu tutorele legal. Nu uita sa ai la tine actul de identitate."

| Ssssmokin a răspuns:

Poti plati atat cu Visa cat si cu MasterCard. La Netflix este abonament, ceea ce inseamna ca ei o sa iti traga lunar suma de bani pe care trebuie sa o platesti. Daca vrei sa ai mai multe persoane pe un cont, pur si simplu le dai contul. Daca vor isi pot face alt profil pe contul acela sau puteti folosi cu totii un profil.

| Adrianaman3 explică (pentru Ssssmokin):

Si pot sa imi fac card daca am 16 ani?

| Ssssmokin a răspuns (pentru Adrianaman3):

Da, insa trebuie sa mergi cu un parinte.