| AlexIonut2013 a întrebat:

vreau sa vand ceva pe olx, cum fac sa nu ma ia un cost pe transport si cum fac sa imi plateasca cumparatorul intr-un mod sigur? si daca pun un anunt e gratis? Iar dupa ce trimit coletul prin curier dupa cat timp primesc banii? Si as mai vrea sa stiu o chestie eu cand trimit coletul trebuie sa ii spun curierului ca, cumparatorul o sa ii dea banii si curierul pastreaza din banii de ramburs pentru drum? Iar eu cum o sa primesc banii o sa mi aduca curierul sau cum? FUNDA! Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce e asa mare complicatie, stai in casa in chiloti, chemi curierul, ii dai pachetul, se intalneste el cu toti ciudatii si in 3 zile e inapoi la tine cu banii, in timp ce tu iar stai in chiloti.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chemi curierul, dai pachetul si ii zici suma ramburs pe care o vrei + ii zici cine plateste transportul, tu sau destinatarul. In 3-4 zile depinde de localitate ai banii inapoi ii aduce curierul la usa

| xToToShelx a răspuns (pentru suntserios):

E bine de stiut. Chiar nu stiam ca trebuie sa stai in chiloti in timp ce vine curierullaughing. Glumesc. Serios, e bine de stiutbig grin

| xToToShelx a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa nu te complici si sa astepti sa-l vinzi direct "face to face" decat sa te chinui cu curier si altele. Eu asa am facut si chiar au venit oameni din afara judetului sa-mi cumpere produsulbig grin

| suntserios a răspuns (pentru xToToShelx):

Ce e asa mare complicatie, stai in casa in chiloti, chemi curierul, ii dai pachetul, se intalneste el cu toti ciudatii si in 3 zile e inapoi la tine cu banii, in timp ce tu iar stai in chiloti.