| ovidw a întrebat:

Am 16 ani, si vreau sa fac banii din fotografie! Stiu ca exista situri gen istock dar nu am 18 ani deci, este exclus! Fac sedinte foto, dar banii ii obtin lent ..si nu pot achizitiona anexe ale aparatului gen blit, obiective, baterii! etc.Deci cum nu am blit, si macar o baterie nu pot face poze la nunti, botezuri etc!
Aveti sugestii!
p.s:am un Nikon d3100 +18-55 vr standart si un obiectiv de 18 mm/...

Răspuns Câştigător
| GoddessMaui a răspuns:

Poti sa-ti faci un site, cauti un host pentru site, nu-ti trebuie multi GB (pentru inceput) deci nu vei plati foarte mult pe luna. Faci poze la natura sau ce crezi tu ca pare captivant, interesant, artistic dar nu banal si penibil. Iti poti strange banii de dulciuri, tigari, bauturi sau ce vicii ai si platesti hosting-ul Invat sa editezi in Photoshop, sa stii sa bagi efectele cel putin si sa stergi ce-i in neregula.
Cu cat site-ul va fi interesant, cu atat mai mult trafic vei avea pe site si iti vor veni banutei. Bafta frate!winking si mi-e imi place fotografia.

3 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Trebuie sa incepi cu publicare gratuita... ziare, tv-uri!

| cryssu2008 a răspuns:

Eu zica ca poti sa ii scrii lui Mos Craciun sa iti aduca un blitz, pentru ca altfel e cam greu sa vrei sa te lansezi in aceasta arta, dar fara ustensilele necesare. Pana atunci incearca sa tge faci cunoscut. Poti incerca sa iti faci un blog sau s ate inscrii pe site-uri care promoveaza fotografii! Succes!

| costan a răspuns:

Pana implinesti 18 ani poti catiga ceva bani daca te implici pe net, vezi cateva detalii aici: http://www.bani-net-azi.ro/