| cin a întrebat:

Buna ziua. Am făcut un curs pentru a deveni intermediar in brokerajul de asigurări și acum după ce am luat acel examen, mi s-a cerut sa îmi fac un PFA, II, SRL. Îmi cere certificat de înregistrare la registrul comerțului-CUI si certificat constatator scurt.
Intrebarea mea este următoarea, eu dacă îmi fac un PFA la ANAF pe baza de CNP nu este valabil? Pe paza acelui PFA nu pot merge la ONRC ca sa pot scoate acele certificate? Sau fără ele nu pot profesa?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru PFA trebuie sa te inregistrezi atat la ONRC, cat si la ANAF.