| adrili10 a întrebat:

Am o întrebare.
Adeverința de venit pe care o solicit de la ANAF poate sa reflecte veniturile doar pe ultimele trei luni?
Am cerut adeverința de venit pe ultimele 3 luni si de fiecare am primit adeverința de venit cu venitul pe tot anul.
Se poate elibera doar pe ultimele 3 luni sau nu? Dau funda?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acolo la anaf cand mergi roaga i doar pe 3 luni sa ti elibereze adeverinta, si întreaba i daca ei zic ca nu se poate, de ce nu se poate elibera pe 3 luni? Numai ei stiu procedura.

| RAY a răspuns:

Nu exista asa ceva, iti spune ce venituri ai avut pe anul asta