| Demian_Traian_2001 a întrebat:

am o intrebare, ce parere aveti despre un Iphone 5 de pe site-ul Aliexpress(as vrea sa imi cumpar unu), dar nu stiu daca este in Iphone adevarat(adica no fake)

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pai comunica cu vanzatorul, scrie-i mesaj, intreaba daca este iphone real de la Apple sau este altceva.Nu stiu exact cum sta treaba pe sitele ala, ce s-ar intampla daca ai primi ceva ce nu este cum este descris.Pe ebay de ex descrierea si comunicare inre vanzator si cumparator e totu. Daca trimiti altceva decat ai descris sau decat ce ai spus in mesaje cu cel care cumpara tu poti sal returnezi pe banii lui, deci nu-i de joaca.Pe sitele asta Aliexpress sincer am cumpara odata ceva dar a fost ceva simplu ce stiam exact ce este, adica ca nu-i original, deci stiam ce cumpar asa ca nu a mai fost nevoie sa il intreb.Deci trebuie sa citeti regulile de pe acel site, sau sa stii cum sta treaba.De ex tu daca il intrebi daca este iphone de la Apple si el spune da, apoi daca tu primesti si e fake ce se intampla? Asta trebuie sa stii cum functioneaza acel site.Ppe ebay asa merg lucrurile, acolo nu te joci, nici cu vandutu nici cu cumparatu nici cu vorbele.Aia pe aliexpress cred ca vand numai fake in ce privesc telefoanele, dar cum am spus incearca sa comunici cu vanzatoru, vezi ce spune.

| relian a răspuns:

Til vand eu peal meu iphone 6S cat dai pe el?laughing e perfect fara absolut nici un defect exterior interior, decodat din fabrica bla bla.Glumesc,dara cam cat ar fi acolo in RO un iphone 6S asa excelent condition cu tot cu cutie tot ce vine cand e nou?

| denisaasg a răspuns:

Din punctul meu de vedere e fake pentru ca preturile sunt foarte mici in comparatie cu pretul unui iphone real.