| BogdanRoxanaDove a întrebat:

Am o intrebare despre un magazin online. Vreau sa vand produse fabricate de localnici (fructe, legume si zacusca, muraturi). Genul acesta de produse sunt foarte apreciate si producem destul de multe.
Nu stiu daca se poate sa vindem printr-un magazin online asa ceva.
Ma puteti ajuta cu un exemplu sau contacte?

Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Bogdn10 a răspuns:

Buna,
Poti folosi o agentie de digital marketing pentru a-ti face acest magazin online pentru produse traditionale.
http://growwwise.com/web-design-ecommerce/

Un site de vanzari se constrieste cu "clientul" in minte.

Poti vinde aceste preparate (orice iti imaginezi). Trebuie sa ai insa in vedere construirea unui brand. Un brand despre produse traditionale romanesti. Culori si font care sa trimita clientul spre ideea de traditional.

Iti urez multa bafta.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intai trebuie sa obtii o licenta (PFA, II, SRL, SRL-D) pentru o firma. Apoi faci magazinul si ai dreptul sa vinzi. Altfel poti fi cautat de ANAF si, pe langa amenda, mai platesti taxe impozite si penalitati din urma.

| Țoglă a răspuns:

În Timiș sătenii și-au făcut asociații și au încheiat contracte cu profi, auchan, carrefour în cazul alimentelor perisabile.
Urmează exemplul ăsta că e cel mai benefic.