| Bof_Ionut_1999 a întrebat:

Buna ziua am o intrebare eu daca am 18 ani pot sa fac un imprumut la banca si daca da cat pot sa iau maxim vreau sa imi deschid o afacere ( app. nu lucrez )

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa ai un contract de munca cu durata nedeterminata si sa fi lucrat de 3 luni (la unele banci) 6 luni (la alte banci).

| katy a răspuns:

Nu poti.Imprumutul se face dupa anumite criterii.trebuie sa ai loc de munca, vechime la acel job, sa le faci o dovada a salariului, etc

| DimLight a răspuns:

Nu, bancile lucreaza cu risc minim sau fara risc. tu prezinti risc maxim din moment ce probabil nu ai ce ipoteca si nici nu esti angajat cu istoric bun! in momentul asta poate cu un girant sa-ti dea banca vreo 10000ron

| Betty12345678 a răspuns:

Trebuie sa fii angajat iar daca nu esti trebuie sa girezi un imobil pe care il deti, in legatura cu suma, cred ca depinde de banca.

| Mihaelablabla a răspuns:

Nu poți face împrumut la bancă deoarece nu ai un venit lunar stabil, deci banca nu știe când își primește banii înapoi așa că nu se bagă.