| nllbia99 a întrebat:

Buna ziua!
Am o nelămurire :
Cum aș putea sa îmi radiez mașina din țara dacă am vândut-o in Germania la un Neamț?
Mașina avea numere de Ro.
Ce acte îmi trebuie, care sunt pașii de urmat?
Dacă am greșit categoria îmi cer scuze!

3 răspunsuri:
| hd04wbw a răspuns:

I-ai dat și actele? Dacă da atunci e o problemă. Dacă nu i-ai dat te duci la înmatriculări auto și îți spun ce trebuie să faci.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te duci la circa financară sau la primărie, unde plătești impozit după această mașină și depui o copie după actul de vânzare, și o cerere în acest sens, dacă îți cer ei. Și ai terminat.

| Frank51 a răspuns:

Ai nevoie de dovada inscrierii masinii in tara respectiva, tradusa, pe langa celelalte acte ale masinii.