| Aluna241 a întrebat:

Buna ziua! Am o problema cu aplicația PayPal, am avut asociat un card de credit, debit BT și l-am eliminat din greșeală si cand încerc sa îl asociez iar îmi spune ca"Aceasta Tranzacție nu poște fi finalizată momentan " nu înțeleg de ce îmi spune asta si îmi refuza cardul deoarece am si bani in cont sa mi-l poată verifica, știe cineva ce trebuie sa fac sau dacă greșesc cu ceva va rog frumos!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De ce nu folosești direct, NeoBT?

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca trebuie sa mergi la banca la un ghiseu sa rezolvi.