| prepe95 a întrebat:

Am o problema cu un site de matrimoniale (be2). Am luat abonamentul premium cu 60 de lei, prin martie. Am platit cu cardul. Dupa o luna ei ei avand numarul de card s-au autoservit din cont, mi-au luat 350 de lei. Am anulat cardul si nu au mai luat bani, dar am primit notificare ca le datorez 351 lei. De asemenea au trimis cazul meu la o firma de recuperare a creantelor. Tot fac trimitere la faptul ca acest contract este valid chiar daca este pe site, am acceptat cand am platiti cei 60 lei cu clik cu mause-ul. Le-am trimis un mail unde am scris ca nu mai vreau sa fiu membru premium. Am citit pe TPU ca mai multe persoane au probleme asemanatoare cu acest(e) siteuri de matrimoniale. Ati rezolvat cu ei, cum ati rezolvat? Multumesc.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inainte de a plati pentru "abonamentul Premium" ai citit atent clauzele din regulamentul site-ului?
Cei 60 lei au fost taxa lunara sau saptamanala sau doar inscrierea?

| Simpatic a răspuns:

Numai investiti in asa ceva ca toti is niste gunoaie, SCAMMERI care i-au banii.
Pe Tinder am agatat chipurile 20 de gagici, niciuna nu a spus mai mult de buna si sunt sigur ca multe dintre ele sunt profile false facute de admini...deci rahat. NU AM PLATIT SI NU VOI PLATI NICIODATA PROSTITUTAI FIE EA REALA SAU VIRTUALA CUM ESTE PE ACESTE SITEURI.
Societatea actuala virtuala si nu numai a format oameni de nimic, numai este frate ca in trecut cand oamenii aveau: BUN SIMT, CUVANT SI RESPECT...acum este minciuna si legea junglei, cel tare il prigoneste pe cel slab, si Biblia spune ca Dumnezeu trebuie sa-l ajute pe cel slab, pe dracu...

ps: vorbeste cu un avocat si da-i in judecata pe talhari si seteaza maximul de daune, chiar si 100.000 de euro, m-as bucura sa castigi si sa vad cazul la TV, atunci le-as da comentarii direct pe casuta lor de email in bataie de joc. Cereti-va fratilor dreptrile, sunt jigodii distrugeti-le imaginea!

| OctavianSps a răspuns:

Invatatura de minte.