| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

Bună ziua, am și eu o întrebare, as vrea sa ma angajez în Olanda și am găsit pe eJobs un număr de telefon undeva în depozit la descarcat, mi-a spus domnul toate detaliile la telefon dar a cerut multe acte de ex:iban în euro, poza cu mine pentru ce? Cazier la politie și încă ceva Bns care se face acolo, aveți idee dacă e de încredere și sa ma risc?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum a zis Hope1992 in afara la munca se merge pe cunostinte si recomandare nu pe INCREDERE! Ce incredere sa ai despre firme care au anunturi puse pe net? sunt sute de mii de firme de acest gen, care-s serioase si care nu-s serioase?
La firmele din tara e altceva aici ai cui sa te plangi, cunosti limba e alta treaba. In afara pot face manevre si am auzit destule cazuri cand lumea muncea 1-2 luni si nu primea salariu si nici nu au avut ce sa faca.

| Violleta2022 a răspuns:

Toate actele cerute sunt legale pentru orice angajare, mai ales cand lucrezi in depozit si vor sa fie siguri ca nu ai dosar penal.
Cat priveste numarul unde ai sunat nu iti poate confirma nimeni daca este de incredere sau nu, de aceea este corect sa faci angajarea printr-o agentie de munca, care poate raspunde legal daca ti se intampla ceva.

| dinaprilie a răspuns:

Salut, am lucrat eu anul trecut vreo 8 luni. Daca vrei mai multe info lasa-mi in privat mesaj cu telefon si iti explic ce si cum. Ps: merita, cel putin eu am fost multumit.

| Hope1992 a răspuns:

Eu zic sa nu te duci niciodata in afara daca nu pe cineva de incredere.E posibil sa nu fie nimic rau, dar totusi exista un risc pe care il iei in calcul.