| Bogdy02 a întrebat:

Buna ziua. Am si eu o intrebare legata de acest Overdraft sau "descoperire pe cardul de credit" la BT. Din ce am inteles eu daca am folosit limita de credit de 3.000 de lei lunar mi se va percepe un comision, dar eu practic cum vreodata o sa achit aceasta suma, adica eu luna de luna achit doar dobanda din suma de 3000 de lei? Poate intr-o luna vreau sa achit 500 de lei din acest credit de 3000 lei.

1 răspuns:
| blackann a răspuns:

Daca nu platesti nici macar o parte atunci da, va trebui sa platesti mai mult. Poti plati cei 3000 lei in 6 rate, fara sa-ti ia comision. Fix 500 ron/luna.