| Valytzuuu97 a întrebat:

Buna ziua, am si eu o intrebare. Sunt din Curtea de Arges si as vrea sa fac un magazin cu accesorii si consumabile (drujbe, biciclete, motocositori, etc) stie cineva de unde pot lua produse de calitate en gros?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu știu, ăn sensul că nu am în minte, în memorie o asemenea informație. Dar am căutat pe prietenul meu Goagăl. și am scris.
Producători de biciclete românești.
Și uite ce am găsit, un articol.
https://www.zf.ro/......n-17758251
https://www.zf.ro/......n-18153741
Din al doilea articol dacă îl citești, afli.
„Suntem mândri că în România producem peste 60% din cantităţile a 20 de modele comercializate în întreaga Europă. Ne desfăşurăm activitatea în acest mo­ment în două unităţi: Sport Mechanical Workshop în Timişoara, alături de peste 170 de angajaţi şi Nextcity în Reşita, alături de peste 260 de angajaţi", potrivit Decathlon. Fabrica de biciclete VeloCity Reşiţa din judeţul Caraş-Severin a asamblat în perioada 2008-2018 (cele mai recente date ale ZF) 3 milioane de biciclete pentru retailerul francez de echipamente sportive Decathlon. Acesta este de altfel singurul client al fabricii.
Acum ai aflat orașele și fabricile.
De acum cauți pe internet fabriciile. Le contactezi și spui ce vrei.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai ieftin decât direct de la fabrici nu poți, căci nu îți va vinde nimeni la un preț de engros ca să poți obține și dta un profit. Astfel direct de la fabrică, dacă cumperi de exemplu en gros 100 de biciclete, vei avea un preț de engros.

| Valytzuuu97 explică (pentru sadrian46):

Si ai putea imi da si mie o informatie cu asa ceva in ce orase gasesti si eu fabrici etc? Te rog frumos daca stii!

| sadrian46 a răspuns (pentru Valytzuuu97):

Nu știu, ăn sensul că nu am în minte, în memorie o asemenea informație. Dar am căutat pe prietenul meu Goagăl. și am scris.
Producători de biciclete românești.
Și uite ce am găsit, un articol.
https://www.zf.ro/......n-17758251
https://www.zf.ro/......n-18153741
Din al doilea articol dacă îl citești, afli.
„Suntem mândri că în România producem peste 60% din cantităţile a 20 de modele comercializate în întreaga Europă. Ne desfăşurăm activitatea în acest mo­ment în două unităţi: Sport Mechanical Workshop în Timişoara, alături de peste 170 de angajaţi şi Nextcity în Reşita, alături de peste 260 de angajaţi", potrivit Decathlon. Fabrica de biciclete VeloCity Reşiţa din judeţul Caraş-Severin a asamblat în perioada 2008-2018 (cele mai recente date ale ZF) 3 milioane de biciclete pentru retailerul francez de echipamente sportive Decathlon. Acesta este de altfel singurul client al fabricii.
Acum ai aflat orașele și fabricile.
De acum cauți pe internet fabriciile. Le contactezi și spui ce vrei.

| Mirel4412 a răspuns:

Toate sunt produse de calitate, depinde de la ce producator le iei. Eu la magazin meu alimentar cumparam marfa de la Metro, acum vin furnizorii la mine si imi aduc tot ce am nevoie, cred ca asa e si cu produsele alea.

| DENISA189 a răspuns:

Majoritatea sunt de calitate! Doar ai grija cum le alegi!

| Valytzuuu97 explică (pentru DENISA189):

Te ocupi cu asa ceva ai putea imi da si mie niste sfaturi daca te rog?