| Jigokunokishi a întrebat:

am un card care e pe numele mamei, dar eu il folosesc. E facut cand eram mic si a ramas pe numele ei, dar il folosesc eu. Am nevoie sa aflu ibanul cardului, dar mamei i-a expirat buletinul si maine mergem intr-un oras in care este sediu de la acea banca si am nevoie urgenta de iban. Daca nu are buletin o sa ii dea aia extras de cont? Daca ar merge cu certificatul de nastere ii pot da? Pot sa trec cardul de pe numele ei pe al meu?

9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este foarte probabil ca nici cardul sa nu mai fie valabil. Adica, a expirat, daca spui ca l-a facut cand erai mic! Data expirarii(luna si anul) este inscrisa pe card --- verifica! Maica-ta va trebui sa-si faca alt card dar numai dupa ce va avea noua carte de identitate(nu se poate cu certificatul de nastere!).

| Jigokunokishi explică (pentru alessia5158):

Cardul nu e expirat ca l-am schimbat acum ceva timp, au trimis card nou acum vreo 4, 5 luni ca expirase cel vechi.

| alessia5158 a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Sa mearga la banca respectiva cu cardul si cu buletinul vechi (daca inca il are si nu la predat ).

| Bondarel99 a răspuns:

Apeleaza serviciul Call Center si iti vor spune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iban-ul ți-l vor da doar pe baza buletinului.

| Stefan123x a răspuns:

De ce nu iti faci alt card? Sa stii doar tu pinul si toate nebunelile, nu te costa nimic, doar te duci la o banca, la care vrei si il faci, il lasi pe asta mamei tale. Daca nu ma insel trebuie sa ai cel putin 14 ani pentru ati putea face unul!

| Jigokunokishi explică (pentru Stefan123x):

Si daca imi fac card nu trebuie sa platesc? Va trebui sa imi traga lunar bani pentru el?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Nu-ti trage nimeni bani din cont!
Dar fa-ti card pe numele tau, asa cum este si normal, ca sa-l poti manipula tu singur contul.

| Stefan123x a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Nu, cardul e al tau, faci ce vrei cu el dupa ce l-ai facut, nu exista nici-o taxa lunara.