| ChavaLiTo93 a întrebat:

am un prieten al carui tata are o firma de constructii care activeaza in tari precum Germania si Belgia iar recent a primit o lucrare destul de mare in Arabia Saudita si am fost chemat si eu alaturi de inca 45 de romani din bistrita si alte orase (prieteni cu acest baiat si i si cunosc pe unii dintre ei) il cunosc pe tatal prietenului meu pentru ca am mai lucrat cateva zile cu el si pare un om foarte de treaba si serios dar el a facut si puscarie cativa ani cu trafic de droguri,dar am vorbit chiar eu la telefon cu el si mi-a spus ca asa este cum v-am spus eu pana acum si de ce am nevoie eu e doar de pasaport,tot el asigura biletul de avion,cazarea si mancarea si mi-a spus ca se lucreaza in constructii si doar trebuie sa facem cofraje metalice, ce as dori sa va intreb sau sa aflu opiniile voastre este...ar putea sa fie cumva teapa daca il duce pe baiatul lui si inca 45 de oameni,nu a impus nicio conditie de munca, pe langa ca nu stiu cum rezolva el de acolo cu viza doar trimitandu-i copie dupa buletin si pasaport.

1 răspuns:
| micutzafinetze a răspuns:

Eu zic sa ii ceri mai multe detalii si daca vei pleca sa ai macar banii de un blet de avion sa te intorci adica vreo 2000 si ceva poate si mai mult