| andreealovely a întrebat:

As dori sa deschid o afacere in domeniul alimentar(un magazin alimentar sau aprozar) si nu stiu costurile de innceput ale afacerii.Se poate incepe cu 80. 000EUR?

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Depinde foarte mult de zona in care vrei, daca ai deja spatiul cumparat sau inchiriat, de pretul furnizorilor, de numarul de angajati (daca e cazul). 80.000 de euro pentru un aprozar mi se pare foarte mult, pentru un magazin alimentar e o suma decenta (cel mai mult costa vitrinele frigorifice, casele de marcat, etc.)

| ReusxD a răspuns:

Pai.trebuie s ai un capital minimum de 200 lei noi.

| Crocodilul01 a răspuns:

Pentru un SRL trebuie sa ai un capital minim de 200 lei noi!

| victor987 a răspuns:

Vrei sa l deschizi prin photoshop probabil daca intrebi lucruri din astea pe TPU...