| simonamarinanegut a întrebat:

As dori sa fac un credit ipotecar, dar nu sunt angajat insa am venituri din propria firma. Dar problema este ca am fost la banca BRD si am vrut sa fac un credit pe firma. Cei de la banca mi-au cerut declarațiile de venit din ultimi 2 ani, si spre nefericirea mea pe 2014 am iesit pe minus cu profitul si nu mi-au acordat. Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Creditul luat pe firma nu-l poti folosi in scopuri personale.
Daca vrei sa-l folosesti pentru tine trebuie sa-l soliciti pe persoana fizica si sa-l garantezi cu ipoteca.

| Nitunitu a răspuns:

Incearca la alte banci...