| Manhzhxj a întrebat:

Bună ziua, aș vrea să fac retur la un produs pe eMag dar nu am cont IBAN și nici de showroom nu sunt aproape.Aș putea primi banii de la curier în urma returului?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca nu vrei/nu ai cont unde sa ti se restituie banii, poti face cerere de primire a unui vocher echivalent cu suma de bani pe care ai dat-o pe acel produs, cu acel voucher poti face o comanda ulterior la orice alt produs, acesta are o valabilitate de 1 sau 2 ani parca daca imi aduc bine aminte.

| aditimus a răspuns:

Nu, doar prin cont si abia dupa ce eMAG primeste coletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa gaseasca ei o solutie.
Daca primesc bani lichizi, ar trebui sa poata si sa restituie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de un cont la banca sau, după câte știu eu, poți cere fie voucher ( electronic) în contravaloarea sumei pe care ulterior poți cheltui împreună cu alte cumpărături sau fie să primești banii înapoi pe card. Cash, nu știu. Doar la showroom.