Întrebare recomandată | starswper a întrebat:

As vrea sa imi verific contul de paypal, dar fiindca pana acum nu mi-a trebuit card, nu mi-am facut.
Ma gandesc sa lucrez din vara, deci imi va trebui oricum un card, asa ca mi-am zis sa fac unul acum.
Am auzit ca nu toate cardurile de debit functioneaza cu paypal (la retragere) si nu sunt sigur care banca ar fi mai avantajoasa, tinand cont ca nu am un venit constant. asa ca ce ar trebui sa fac?

PS: Am 20 de ani si presupun ca mi-ar trebui si internet banking.

3 răspunsuri:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Personal, folosesc cardul de la brd pentru paypall. Când îţi dă cardul îţi face configuraţiile pentru internet banking si e super usor să îţi verifici contul fără a mai bate un drum până la bancă. Pe lângă asta, bani din contul de paypall se transferă super repede în contul bancar.

| laeimbrea a răspuns:

Eu am un cont la BRD, nu prea conteaza banca dar conteaza sa ai un card visa sau mastercard, o să ai nevoie de internet banking ca sa iti activezi cardul pe paypal, o să îți trimita ei un cod din 4 cifre in numele tranzacției si cu alea confirmi cardul pe paypal.

| Cismi a răspuns:

Eu personal folosesc BT, transferurile sunt rapide, au preturi foarte mici la servicii, comision 0, au platforme bine dezvoltate si securizate, foarte multe bancomate (inclusiv cele la care se pot face depuneri, deci nu trebuie sa stai dupa banca sa vezi cand e deschisa sau nu), iti pot zice ca Internet Bankingul e 1 leu pe luna iar cel mobil 4 lei(ieftin la posbilitatile pe care ti le ofera) si au destul de multe parteneriate.