| streethunter a întrebat:

As vrea sa stiu si eu in legatura cu un împrumut. Dacă am vechime de 6 luni la locul de muncă, dar în trecut am muncit acum cativa ani si n-am avut continuitate pot face imprumut? Trebuie continuitate de 1 an? Adică vechime am in jur de 4, 5 ani doar ca am avut pauza de câțiva ani si m-am angajat iar cu contract nedeterminat.
Si daca imi puteti recomanda o banca

Răspuns Câştigător
| M1989 a răspuns:

Salut...sunt banci care te accepta si cu 6 luni dar cu conditia sa ai contracrul de munca pe perioada nedeterminata.

| streethunter explică (pentru M1989):

Deci nu trebuie neaparat sa am continuitate de 1 an?

| M1989 a răspuns (pentru streethunter):

Nu sa ai minim 6 luni lucrate ....si sa ai contractul actual de munca pe perioada nedeterminata.....incearca la o banca dar eu stiu sigur ca la brd va merge.dar poti incerca si la alta banca

| M1989 a răspuns (pentru M1989):

Ai reusit cu imprumutul?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt care dau si la 3 luni. Nu te grabi sa te duci la o banca recomandata pe aici! Mergi pe comparatorul de credite! Alege cea mai mica dobanda si pe cat posibil fixa!

| Catrice a răspuns:

Cui ii pasă că tu ai lucrat în trecut? Tu plătești credit în prezent.

| M1989 a răspuns:

Incearca la Brd