| fllu07 a întrebat:

Bună ziua. Aș vrea si eu sa fac un proiect pentru fonduri europene, pentru cultură de lavandă. Menționez că terenul pe care vreau sa-l folosesc, este pe numele unchiului soției mele. Nu am nicio idee. nici cum se face, nici unde trebuie să apelez. Nici ce tipuri de lavandă sa plantez. Practic că sunt începător, e mult spus. Deocamdată sunt pe lângă. Mă poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| AlexandruInu a răspuns:

Salut,nu este foarte greu sa primesti fonduri europene,ia legatura cu un om ce face proiecte,pentru ca sunt,prezinta propunerea, cere o idee intra, documenteaza-te bine, ai grija daca investitia iti v-a aduce profit si vei putea sa o administrezi in continuare, apropo terenul trebuie sa fie pe numele tau...trebuie sa iti faci si firma, nu merge pe persoana fizica. Porma aproximativ 1 an trebuie sa ai activitate 24/24 sa vada mu**stii aia ca faci treaba/

1 răspuns:
| Dismally a răspuns:

Ia-ti gandul de la fonduri europene. De fapt ia-ti gandul si de la ideea ta de afacere. Tu vrei ca cineva sa te finanteze pentru ceva despre care nu stii nimic si la care nu poti contribui cu nimic?