Întrebare recomandată | Sebi200000 a întrebat:

Astazi un coleg de serviciu s-a dus la un bancomat pentru a-si scoate salariul. A bagat cardul, a introdus pin-ul, dar bancomatul respectiv nu avea sa ii dea banii (el avea banii in cont). A scos cardul si s-a dus la alt bancomat. A bagat cardul, a introdus pin-ul,, iar suma pe care a vrut sa o scoata nu o mai avea pe card, dandu-i cardul inapoi. Stie cineva daca isi poate recupera suma de bani din cont?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt banci care dau sumele mai greu. Trebuia sa mai astepte. Sa mearga la banca luni. I-a luat cineva dar ramane imaginea pe serverul bancii. Sa faca si reclamatie la politie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa sune la banca la care a avut probleme si il lamureau ce s-a intamplat. Sigur aveau si numere de telefon non stop

| Valentinaldoilea a răspuns:

Da, se poate. Ma mir ca bancomtul nu afisa mesajul cu lipsa bani. Sa mearga la sucursala de unde are cardul (sau la cea cu bancomatul daca nu era intr-un magazin) si sa faca sesizare. Ei vad toate operatiunile facute si pe camera daca el a plecat cu banii sau nu. Ii va primi inapoi in citeva zile (din pacate, dureaza).

| FaraNume77 a răspuns:

Bancomatul era la o banca ceva? Daca era la banca trebuia sa intrebe acolo.

| Sebi200000 explică (pentru FaraNume77):

Al doilea bancomat era la banca( BCR), dar fiind sambata nu avea pe cine sa intrbe de la banca.

| FaraNume77 a răspuns:

Habar nu am. Poate sa intrebe luni pe cei de la banca poate asa mai rezolva ceva. Mult succes!