| Aliveralovera123 a întrebat:

Buna ziua, Banca Transilvania imi cere sa imi actualizez datele la ei, au o sectiune "Sursa Fonduri" in care sunt urmatoarele optiuni : - Salarii, Chrii, Imprumuturi, Dividende, Alocatii, Donatii, S.V.M-uri, Altele. Eu nu sunt angajat si nu am sursa de venit, imi puteti spune va rog ce ar trebui sa completez la sectiunea "Altele"? Multumesc anticipat, ofer funda

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La "altele" nu completezi nimic ci pur și simplu o alegi

| Aliveralovera123 explică (pentru sierra1):

Ma pune sa completez

| sierra1 a răspuns (pentru Aliveralovera123):

~Traiesc din banii parintilor~ asta e, asta scrii

| mihai69 a răspuns:

Cred că ar trebui să selectezi de fapt „donații", nu „altele".

| Aliveralovera123 explică (pentru mihai69):

De ce "donatii"?

| mihai69 a răspuns (pentru Aliveralovera123):

Pentru că primești bani de la ai tăi. Asta se cheamă donație.

| Wr3nch a răspuns:

Pai si cu ce traiesti? Iti dau ai tai bani, ajtor social? Le scrii pe alea

| Aliveralovera123 explică (pentru Wr3nch):

Traiesc din banii parintilor, multumesc pentru ajutor

| Zuzu1991 a răspuns:

Intretinut de parinti

| Yuoia a răspuns:

Alte venituri sau cheltuieli ce nu se regasesc n lista de mai sus.

| Aliveralovera123 explică (pentru Yuoia):

Multumesc pentru ajutor

| Dintrebare a răspuns:

Buna, poti selecta "altele". Oricum nu conteaza ce selectezi. Avand in vedere ca rulezi sume mici nu o sa te mai intrebe nimeni detalii. Bancile cer detalii de genul asta in baza unor reglementari care au ca scop combaterea spalarii banilor.