| Raulito123 a întrebat:

Buna ziua,
Cate niveluri are un bloc S+P+8E+Er?
Se calculeaza numarul de niveluri de la subsol, parter sau de la etaj 1 incepand?

Multumesc, dau funda

Răspuns Câştigător
| denisTiky a răspuns:

Salut, daca ma intrebi pe mine, as spune ca un bloc cu subsol, parter, etaj 1, etaj 2, are 4 niveluri si deci 2 etaje.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

M-am luat dupa vanzarile de imobile unde se mentioneaza ca apartamentul cutare face parte dintr-un imobil format din P+4 de ex.

Deci subsolul nu se socoteste
Er nu stiu de la ce vine.

Daca blocul este cu 8 etaje atunci el este format din P+8 adica parter cu 8 etaje, daca Er reprezinta mansarda nu stiu daca aceasta se mentioneza ca fiind ultimul etaj sau nu, asta nu stiu.

| ywar a răspuns:

Subsol+Parter+8 etaje+Etaj retras... as spune 10.