| Bogdan8102 a întrebat:

Buna ziua!

Cum functioneaza paysafe, cum primesc banii de la cumparator?

Răspuns Câştigător
| Meeee2 a răspuns:

Plată cu mijloace preplătite pentru toţi

paysafecard, a unui lider de piață în domeniul mijloacelor de plată preplătite, utilizate online, și parte a Paysafe Group plc. Cu acesta plătiţi la mii de magazine online din cele mai diverse domenii – fără a divulga datele bancare sau pe cele ale cardului de credit.
paysafecard funcţionează foarte simplu

Găsiţi
GĂSIŢI
Găsiţi punctul de vânzare din apropiere cu ajutorul funcţiei de căutare.
Cumpăraţi
CUMPĂRAŢI
Cumpăraţi paysafecard de acolo. Puteţi alege între PIN-uri în valoare de 25, 50, 100 sau 300 RON.
Plătiţi
PLĂTIŢI
Plătiţi la mii de magazine online prin introducerea PIN-ului paysafecard din 16 caractere.
Căutare puncte de vânzare
Cu ajutorul funcţiei de căutare găsiţi toţi distribuitorii paysafecard din apropiere

Adresa, codul poştal, localitatea,...
CĂUTARE
Valoarea paysafecard potrivită în orice situaţie

paysafecard se găseşte în întreaga lume, în 43 de ţări. În funcţie de ţară paysafecard este disponibil în diverse sume, în moneda naţională respectivă. Aveţi posibilitatea de a găsi un paysafecard adecvat pentru orice situaţie

Alegeţi la cumpărarea PIN-ului paysafecard între 25, 50, 100 sau 300 RON.
În final veţi avea la dispoziţie pentru plată întreaga valoare a PIN-ului.
Dacă nu folosiţi complet valoarea unui PIN la plată, soldul vă rămâne pentru a-l utiliza mai târziu.
Dacă nu v-aţi folosit creditul după 12 luni, începând cu luna a 13-a va fi dedusă din sold o taxă administrativă lunară de 15 RON.
Vreau funda

3 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Paysafe ul arata ca un bon fiscal, iar pe el, se afla un cod, intraducand acel cod pe steam, sau alt site care accepta paysafe, tu vei folosi bani care sunt pe acel cod. Daca tu nu ai acel bon, dar altcineva il are, iti poate da acel cod, iar banii sunt ai tai.

| danmidnight a răspuns:

PaySafe funcționează în felul următor: există diverse magazine sau locuri în care poți creea un Paysafecard, un bon fiscal ce conține un cod pe care îl poți distribui unui oarecare vânzător. Acest cod îl poți introduce în orice platformă care acceptă paysafecard, dar te poți folosi și de un cont bancar in relație cu site-ul paysafecard.com pentru a retrage banii gheață.

| madisperanumeledeutilizator a răspuns:

Pai daca tu vinzi ceva de exp care costa 50de lei cumpărătorul se duce la magazin si cere un cod paysafe de 50de lei. Iti da tie bonul cu codul iar tu il bagi pe site paysafe in contul tau. Cu banii acea poti sa iti cumperi jocuri pe net sau poti sa ii bagi la poker (pokerstar ) deci in pare marte nu ai ce sa faci cu banii de pe paysafe. Nu ii poti scoate si nici nu iti poti cumpara ceva de pe un site gen de haine sau electronice