| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua.
Dacă cineva lucrează in acest domeniu și ma poate ajuta...
Eu lucrez acum ca educatoare 5 ore și as vrea ca după muncă sa lucrez la un salon ca manichiurista.
Pe lângă cursul de baza și materiale doresc sa știu de ce am nevoie, la acte ma refer și pe lângă chirie și utilități ce cheltuieli mai am...
Vreau sa plătesc chirie și sa îmi fac programul așa cum pot eu dar vreau sa știu dacă trebuie sa efectuez și alte plăti.
Mulțumesc anticipat

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Adica tu vrei sa închiriezi un spatiu pentru a i ti face salon de manichiură? Nu renteaza deoarece chiriile sunt uriase, si daca cumva vine carantina automat inchid astia saloanele de infrumusețare, cel mai bine faci cursul si cauti saloane care angajeaza si te intelegi cu sefa de acolo legat de program, dar cred ca nu vei rezista si la scoală si la salon, sunt multe ore de stat in picioare, acum tu stii daca poti, ce varsta ai?

| gdsjdpUAS a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu, eu vreau sa îmi închiriez masa la salon... sunt saloane unde se poate m-am interesat și pot program cum vreau eu. Plătesc chiria și utilități, împărțim noi colegele. Însă vreau sa știu ce cheltuieli am in afara de asta.
Am 21

| Frank51 a răspuns:

Și nu ar mai ușor să știi tu... Întrebi direct acolo?

| gdsjdpUAS a răspuns (pentru Frank51):

Am întrebat, dar nu îmi spun concret... dacă vreau sa plătesc chiria bine, dacă nu, nu. Trebuie sa ma lansez singura, gen.